24.7.2016

Ako poslať balík do Austrálie – cena

balík do austrálie

Najmenší kontinent a zároveň samostatná krajina, bývalá britská kolónia a dnes autonómny štát s nemalým významom na svetovej politickej, kultúrne i športové scéne … to všetko je Austrália. A tiež krajiny mimoriadne atraktívny vďaka svojmu klímy, nesmierne príjemným obyvateľom a kombináciu moderného sveta s drsnou exotickou divočinou, ktorá si stále udržuje mnohé tajomstvá …

Cena so zľavou

Prvý balík už od 78€

Rýchlosť

Balík doručíme i do 3 dní

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

Chcem poslať balík do Austrálie

Pozor na zložitejšie administratívu

Potrebujete práve do Austrálie poslať balík? Chcete potešiť svojho tamojšieho priateľa či príbuzného, ​​prípadne sa sem chystáte na dlhší pobyt a radi by ste, aby vám niekto prepravil kufre skôr, než dorazíte? Všetko je možné vďaka službám, ktoré poskytuje kuriérska služba Zaslat.cz. Celý svet máme pod palcom a Austrálie nie je žiadnou výnimkou. Pretože sa však jedná o vzdialený kút našej planéty (cesta lietadlom sem zaberie viac ako pätnásť hodín a časový posun v Sydney znamená celých osem hodín), administratíva spojená s poslaním balíka je bohužiaľ o niečo zložitejšie, než ak by ste sa chystali posielať balík po Slovensku alebo Európskej únii. Tiež je nutné počítať s tým, že cena balíka do Austrálie je samozrejme vyššia. Pripomeňme ešte, že v Austrálii je obmedzené posielanie šperkov. A teraz už sa poďme spoločne pozrieť na to, čo všetko je potrebné vedieť ohľadom oficiálnych dokumentov.

Faktúry k podpísaniu

Väčšina tovaru putujúci do Austrálie podlieha clu. Je preto potrebné vyplniť a podpísať colné vyhlásenie . Aká je výška cla? Je to rôzne a všetko závisí na obsahu zásielky. Priemerne budete musieť zaplatiť clo vo výške 4,6%, môže sa však vyšplhať až na 10% (rozsah cla je oficiálne stanovený na 0-10%. Ak hodnota zásielky nepresahuje 1000 austrálskych dolárov, clo sa neplatí).
Ďalej sa však odvádza poplatok vo výške 10% hodnoty posielanej zásielky . A v prípade, že bolo clo vymerané, nezabudnite, že je ešte potrebné zaplatiť administratívny poplatok . Ten sa pohybuje v rozmedzí 40,20 – 65,75 AUD (austrálsky dolár; 1 AUD = cca 18 korún) a jeho výška je opäť závislá od povahy zásielky a tiež typu dopravy.

 

Posielajte balíky a zásielky do Austrálie najlacnejšie!

 

Len u colného vyhlásenia však nezostaneme. Ak totiž posielate balík z Austrálie sem do Slovenske republiky, nesmiete zabudnúť ešte na tzv. EORI číslo a tiež komerčné faktúru, ktorú k tomuto číslu priložíte.
EORI číslo slúžia aj identifikáciu odosielateľa pri styku s colnými úradmi a možno získať vyplnením oficiálneho formulára. Odkaz na neho nájdete na našich stránkach. Ak ste právnická osoba, je nutné si EORI číslo zariadiť na colnom úrade.
Komerčné faktúra je oficiálny dokument, ktorý musí povinne doplniť všetky zásielky podliehajúce clu. Je možné ho vyplniť aj online a obsahuje celý rad položiek, predovšetkým informácie týkajúce sa odosielateľa (adresa, kontakty), ale aj informácie o posielanej zásielke (opis predmetu, jeho hmotnosť, počet kusov a ich cena, krajina pôvodu …)
Bohužiaľ, v Zaslat.cz za vás na rozdiel od colného vyhlásenia nemôžeme komerčné faktúru vyplniť. Je nutné ju preto kuriérovi odovzdať už hotovú.
Akonáhle budete mať všetko pripravené, môžete smelo zavolať nášho kuriéra. Už sa na vaše balíky tešíme!


Chcem využiť zľavu 7€ na prvú zásielku do Austrálie!