24.7.2016

Ako poslať balík do Španielska

balík do Španielska

Španielsko je prekrásna krajina – krajina horúceho slnka, vysokých hôr a teplého mora, ale aj krajiny toreadorov, ohnivého flamenca, špecifické kultúry a nesmierne bohatej histórie. Niet divu, že štát zaberajúce väčšinu Pyrenejského polostrova je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov na svete.

Cena so zľavou

Prvý balík už od 15€

Rýchlosť

Balík doručíme do 5 dní

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

Chcem poslať balík do Španielska

Všetci chcú do Španielska

Existuje mnoho rebríčkov zaoberajúcich sa návštevnosťou jednotlivých krajín, každý rok sú naviac publikované nové. Hoci sa môžu navzájom líšiť, jedno je isté – Španielsko v nich vždy figuruje na prvých priečkach, hneď za Francúzskom, Spojenými štátmi alebo napríklad Čínou. Podľa jedného takého rebríčka navštívilo napríklad v roku 2014 túto krajinu viac ako 56 miliónov ľudí. Ako by sa všetci hrnuli práve sem …
A nie sú to len turisti, čo mieri na španielske územie. Cestujú sem aj celé tisíce balíkov a zásielok, a to vďaka šikovným doručovateľom najrôznejších prepravných spoločností, ktoré dennodenne dovážajú balíky z celého sveta, aby našli svoj cieľ práve v Španielsku. Možno aj vy potrebujete poslať balík do Španielska. Cesta lietadlom by vám síce zabrala len niečo málo cez dve hodiny a navyše by ste navštívili prekrásnu krajinu na juhu Európy, ktorá má turistom skutočne čo ponúknuť, asi sa však zhodneme na tom, že bude lepšie, keď všetko zveríte profesionálnej firme. Napríklad k nám do Zaslat.cz.

Keď ide o Španielsko, Zaslat.cz vie ako na to

Kedykoľvek posielame balík na území Európskej únie, vďaka spoločnej administratíve je všetko ďaleko jednoduchšie, než ak by sme chceli čokoľvek posielať napríklad na druhý koniec sveta, mimo európsky kontinent. Aj v prípade Španielska sa teda môžeme spoľahnúť na to, že ľahšie to už byť nemôže. Nemusíte vedieť španielsky (dokonca ani po anglicky), nemusíte poznať tamojšie predpisy, nemusíte vedieť, či sa platí clo … jediné, čo je potrebné vedieť, je to, že všetky potrebné záležitosti za vás vybaví skúsení a preškolenie profesionáli z Zaslat.cz. Španielsko máme pod palcom rovnako ako ktorúkoľvek inú krajinu, do ktorej doručujeme balíky. Takže vlastne celý svet.
Poďme sa teraz pozrieť na to, čo je potrebné vedieť v prípade Španielska.
Do Španielska doručujeme balíky do piatich pracovných dní (záleží aj na tom, či práve nemajú v Španielsku sviatok alebo iný voľný deň – to všetko berie do úvahy náš šikovný online kalkulátor, ktorý vám ukáže, kedy konkrétne váš balík dorazí). Ak však z nejakého dôvodu ponáhľate a päť dní je pre vás moc, nie je problém využiť možnosť expresnej prepravy. Váš balík potom dorazí do svojho španielskeho cieľa už do 24 hodín.

So šperky buďte opatrní

Už sme sa zmienili o tom, že pre balíky doručované po Európskej únii platia rovnaké pravidlá. Patrí medzi ne aj oslobodenie od akýchkoľvek colných poplatkov. Pri posielaní balíka do Španielska teda nie je potreba vyplňovať žiadne colné vyhlásenie ani ďalšie náležitosti.
Napriek tomu existuje jedno obmedzenie, o ktorom by ste mali vedieť pred tým, než sa rozhodnete svoj balík pripraviť na odovzdanie kuriérovi. V Španielsku totiž platí regulácia posielanie kožušín, šperkov a drahých kovov alebo vzácnych nerastov. Jedná sa najmä o zásielky mieriaci zo Španielska von, ale problém by mohla nastať aj v prípade opačného smeru. Ak sa teda chystáte poslať treba svojmu kamarátovi či príbuzného darček v podobe vyššie spomínané cennosti, radšej sa vopred uistite o tom, že nehrozí jeho zhabanie na hraniciach.
Chcem využiť zľavu 7€ na prvú zásielku do Španielska!