12.6.2016

Ako poslať balík či zásielku do alebo z USA + poštovné

balík do usa

Na svete neexistuje miesto, ktoré by sme nenašli. Vieš balík alebo zásielku doručíme trebárs na Severný pól. Oceán, vysoké hory ani púšte pre nás nie sú žiadnou prekážkou a garantujeme, že svoju úlohu splníme do 96 hodín. Takže sa na nás môžete obrátiť aj v prípade, že chcete poslať balík do USA.

Cena so zľavou


Prvý balík už od 25€

Rýchlosť


Balík doručíme i do 24 hodín

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

 Chcem poslať balík z / do USA

Ako poslať balík do Ameriky

Prekročili sme hranice Európskej únie a pravidlá sa trochu mení. Aby mohol byť váš balík doručený, je potrebné dodržať niektoré základné podmienky. A to najmä tie administratívne. Pri posielaní zásielky do USA sa totiž vo väčšine prípadov platí clo a niektoré ďalšie poplatky. Navyše si musíte zariadiť vyplnenie niektorých faktúr a priložiť ich k balíku, inak nebude možné ho riadne doručiť. Bohužiaľ, je to tak. Ale pretože to vieme vopred, pripravili sme pre vás prehľad toho najdôležitejšieho, čo treba vedieť, aby vás už nič neprekvapilo.

Pri posielaní zásielok cez oceán sa štandardne platí clo. To zvyčajne dosahuje hodnoty 3%, existujú však výnimky. Niektoré zásielky sú od cla oslobodené – napríklad nepresahuje ak jej hodnota 200 EUR. Ak však dôjde k vymeranie cla, potom počítajte ešte s dodatočným manipulačným poplatkom vo výške 5 USD (manipulačné poplatky sa týkajú len zásielok, na ktoré bolo uvalené clo.)

Import a export do Ameriky

Sú dva varianty: potrebujeme buď poslať balík z Slovensk do Ameriky, alebo z Ameriky do Slovensky republiky. Vezmeme to teda postupne.

Balík do USA

Ak hodnota zásielky nepresahuje 1000 eur, stačí len priložiť komerčné faktúru. Ide o oficiálny dokument, kde je uvedené celé meno a adresa príjemcu i odosielateľa, jeho telefón, dôvod exportu, úplná opis predmetu, harmonizovaný tarifné kód (ak je známy), krajina pôvodu predmetu (tam, kde bol vyrobený), počet kusov, cena za kus, celková cena každej položky, počet balíčkov a váha balíka.

Ak je cena zásielky vyššia ako 1000 eur, je potrebné vyplniť tzv. Shipper’s Export Declaration (SED).

Formuláre týchto dokumentov sme pre vás pripravili, takže ich získanie by nemalo predstavovať žiadny problém.

Balík z USA

Pri importe do Slovenska je nutné priložiť k zásielke už spomínanú komerčné faktúru a navyše tzv. EORI číslo, slúžiace na identifikáciu odosielateľa pri styku s colnými úradmi. EORI číslo sa líšia pre fyzické a právnické osoby. V prípade fyzický osôb je to jednoduché: skrátka vyplníte formulár, ktorý opäť ponúkame už predpripravený na svojich stránkach. Právnická osoba si musí EORI číslo vopred zariadiť na Colnom úrade.
Chcem využiť zľavu 7€ na prvú zásielku do / z USA!