25.7.2016

Balík do Nórska

balík do nórska

Chystáte sa poslať balík do Nórska? Nie je na tom nič zložité. Oproti štátom ležiacim v Európskej únii síce pribudne trochu administratívy a bohužiaľ aj poplatkov, nejde ale o nič, s čím by si skúsená dopravná spoločnosť ako Zaslat.cz nedokázala poradiť. Poradíme vám so všetkým, čo vám nebude jasné a váš balík doručíme už do troch pracovných dní. Rýchlo, bez starostí a za najnižšie ceny – teda presne tak, ako to má byť.

Cena so zľavou


Prvý balík už od 8€

Rýchlosť


Balík doručíme do 3 dní

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

Chcem poslať balík do Nórska

Nezabúdajme, že Nórsko nie je súčasťou EÚ

Miesto, ktoré z veľkej časti leží až za severným polárnym kruhom, kde pol roka panuje večná noc a druhú polovicu roka slnka naopak vôbec nezapadá … – to je Nórsko. Krajina, odkiaľ v minulosti prišli Vikingovia, krajiny fjordov, divokej prírody a drsných zím. Ale tiež krajiny, ktorá pravidelne umiestňuje na popredných miestach rebríčkov spokojnosti s kvalitou života. A ani s tými zimami to nakoniec tiež nebude tak „horúce“ – v letných mesiacoch si tu možno užiť príjemné teplota okolo dvadsiatich stupňov. Niet divu, že nás Nórsko láka. Ak sa vám však nechce tráviť dve hodiny na palube lietadla a ďalšie hodiny pri vybavovania v letiskových halách, a pritom potrebujete, aby do Nórska niekto doručil váš balík, sme tu pre vás.

Pri posielaní balíkov do Nórska je potrebné sa pripraviť na to, že sa jedná o jedinú škandinávsku krajinu, ktorá nie je súčasťou európskej Únie. Preto je potrebné dodržiavať miestne nariadenia a pravidlá, na ktoré sme zvyknutá z väčšiny Európy, tu napospol neplatí.

Ako je to s colnými poplatkami

Nórsky colný úrad stanovil hodnotu clo zavedené na tovar putujúci do Nórska na 0-25%. Konečná výška sa odvíja od obsahu zásielky, priemerne dosahuje 1,06% jej hodnoty. Ak hodnota balíka presiahne 350 NOK, je potrebné uhradiť ešte DPH vo výške 24%. Pokiaľ do Nórska posielate darček a označíte svoj balíček ako „gift“, potom vás iste poteší, že pravidlá sú o niečo benevolentnejší. Ak hodnota balíka nepresiahne 1000 nórskych korún, je zásielka oslobodená od cla. Nezabúdajte však, že toto pravidlo sa nevzťahuje na balíky obsahujúce alkohol alebo tabak. A s návykovými látkami súvisí aj ďalšie obmedzenia týkajúce sa obsahu balíkov: nezabudnite, že do Nórska vôbec nesmiete poslať alkohol s viac ako 22% podielom alkoholu.

Na čo si dať pozor pri importe

Pri posielaní balíkov z Nórska do Slovenskej republiky je tiež potrebné dodržiavať stanovené pravidlá. K všetkému tovaru posílanému z Nórska, na ktoré je uvalené clo, je nutné priložiť tzv. Komerčný faktúru. Na tomto dokumente sú uvedené informácie týkajúce sa odosielateľa (jeho adresa, kontakty na neho atď.) A tiež informácie o obsahu zásielky – cena, počet kusov, opis, krajina pôvodu, hmotnosť … Komerčné faktúru môžete vyplniť online cez internet, ich formulár je zadarmo k stiahnutiu treba na našich stránkach.

Posledné povinností pri importe zásielok z Nórska je zaobstarať si tzv. EORI číslo – oficiálny dokument slúžiaci na identifikáciu odosielateľa pri styku s colnými úradmi. Fyzické osoby ho tiež získajú jednoduchým vyplnením formulára, v prípade právnických osôb je nutné si EORI číslo zariadiť na Colnom úrade.


Chcem využiť zľavu 7€ na prvú zásielku do Nórska!