24.7.2016

Ako poslať balík, zásielku alebo list do Kanady – poštovné a cena

balík do kanady

Posielať balíky do vzdialenejších krajín, alebo krajín mimo rámca v Európskej únii, je vždy o niečo zložitejšie, než ak chcete balík doručiť potrebné k susedom. Pre nás v Zaslat.cz ale nie je prekážkou ani vzdialenosť, ani časové pásma, dokonca ani administratívne zaťaženie v podobe povinnosti vypĺňať rôzne faktúry alebo dokumenty. Skrátka, ak zveríte svoj balík Zaslat.cz, môžete si byť istí, že dorazí včas na určené miesto kamkoľvek na svete. Trebárs aj do Kanady.

Cena so zľavou

Prvý balík už od 45€

Rýchlosť

Balík doručíme do 3 dní

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

Zaslat.cz zvládne aj Kanadu

Druhá najväčšia krajina na svete, krajina lesov a drsné, z veľkej časti doteraz neprebádané a nespútanej prírody – to všetko je Kanada. Obýva ju viac ako tridsať milióna obyvateľov, ich drvivá väčšina je však sústredená v južnej polovici. Na severe je územie ľadu, Eskimákov a tajomstvo. Ale aj tam môžeme doručiť váš balík. Stačí, keď nám dáte adresu a budete nápomocní pri vybavovaní niektorých formalít. Všetko, čo môžeme, však zariadime za vás. Navyše garantujeme doručenie už do 72 hodín (troch pracovných dní). Neveríte? Pripadá vám vzdialenosť sedem tisíc kilometrov a šesť časových pásiem príliš neuveriteľná na to, aby to Zaslat.cz mohol za tak krátku dobu stihnúť? Ak máte balík, ktorý potrebujete poslať zrovna do Kanady, poďte sa o tom presvedčiť. Ukážeme vám, že je to úplne reálne.
Ale najprv je nutné zistiť, čo všetko je potrebné pred poslaním balíka do Kanady vybaviť.

Clo a poplatky s ním spojené

Na balíky a listy posielané do Kanady (rovnako ako do ktorejkoľvek inej krajiny ležiace mimo Európskej únie) je uvalené clo. Počítajte teda s tým, že okrem ceny za dopravu budete musieť uhradiť ešte poplatok stanovený kanadskou vládou. Jeho výška však je stanovená pomerne fixne – až na výnimky sa jedná o 5% z hodnoty zásielky.
V prípade, že balík nepresahuje hodnotu 20 kanadských dolárov (CAD), clo nie je uvalené. Ak však na vyrubenie cla dôjde, budete musieť zaplatiť ešte 9,96 kanadských dolárov (1 CAD = cca 18 korún) ako poplatok za vybavenie.
Colné vyhlásenie vyplníme za vás.
Kanada sa skladá celkom z desiatich provincií a troch samostatných teritórií. V závislosti na tom, do ktorej oblasti svoj balík smerujete, sa pripravte na uhradenie tzv. Harmonized Sales Tax (HST) v prípade regiónov New Brunswick, Newfoundland, Labrador, Nové Škótsko, Ontario a Ostrov princa Edwarda, alebo tzv. Provincial Sales Tax (PST) u provincií Britská Kolumbia, Saskatchewan, Manitoba a Quebec.

Ďalšie náležitosti pri posielaní balíka do Kanady

Majte na pamäti, že v Kanade platia relatívne prísne obmedzenia, čo sa týka dovozu určitých vecí, predovšetkým potravín. Napríklad úplne je zakázaný dovoz vybraného ovocia, zeleniny – nikdy neposielajte do Kanady jablká, jahody, marhule alebo zemiaky, pretože váš balík by bol na hraniciach bezodkladne zabavený. U ďalších potravín (niektoré dlhy ovocia a zeleniny, mäsa alebo mliečnych výrobkov) po vás bude vyžadované povolenie na dovoz a navyše nesmiete prekročiť stanovený množstvový limit. Pri nedodržaní tohto limitu je nutné uhradiť colný záťaž vo výške až 350% hodnoty zásielky, preto je dobré si dať záležať na tom, aby sme všetky potrebné náležitosti naozaj dodržali.

Pridáme ešte zmienku o tom, ako je to s posielaním darčekov do Kanady. Darčeky môžu posielať len súkromné ​​osoby súkromným osobám, ale označíte ak svoj balík ako „gift“, platí pre neho o niečo benevolentnejší zásady. Tak napríklad hranica ceny, od ktorej je už uvalené clo, sa posúva z 20 na 60 CAD. Zásielky označené ako darček však nesmú obsahovať alkohol, tabak ani reklamné materiály.

Chcem využiť zľavu 7€ na prvú zásielku do Kanady!