19.7.2016

Ako poslať balík alebo kusovú zásielku do Ruska

balík do ruska

Rusko je najväčším štátom na svete – svojou rozlohou hravo strčí do vrecka celú Európu a nie je teda divu, že cestovať touto „krajinou neobmedzených možností“ nie je nič jednoduché. Dostať sa z jedného konca na druhý vám zaberie niekoľko hodín, ale aj celé týždne – samozrejme podľa toho, aký spôsob transportu zvolíte. Preslávená transibiřská magistrála, najdlhšia železničná trať na svete, napríklad meria viac ako deväť tisíc kilometrov. Cesta vlakom z východiskovej stanice Moskvy do cieľového Vladivostoku vo východnom cípe Ruska vám bude trvať približne štrnásť dní. Rovnakú vzdialenosť však urazíte lietadlom za pár hodín. Záleží samozrejme na tom, či sa chcete kochať krajinou, alebo sa ponáhľate. Trebárs toľko, že potrebujete doručiť zásielku do Ruska.

Cena so zľavou

Prvý balík už od 45€

Rýchlosť

Balík doručíme do 5 dní

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

Chcem poslať balík z / do Ruska

Ako poslať balík do Ruska?

A sú pred nami ďalšie kilometre – z Prahy je to do Moskvy bezmála dvetisíc kilometrov. To nie je úplne málo, že? Lietadlom sa do ruskej metropoly dostanete za dve a pol hodiny, zato do spomínaného Vladivostoku už to bude cez desať tisíc kilometrov a viac ako tridsať hodín na palube lietadla. Časový posun v cieľovej destinácii je osem hodín …

Možno ale nepotrebujete cestovať tam osobe, možno chcete len poslať nejaký tovar. Darček pre priateľa či obchodného partnera, zabudnuté batožina, objednávku z e-shopu, … je samozrejme nespočet možností, čo všetko kusové zásielky smer Rusko môžu obsahovať. A nie je nutné, aby ste ich sprevádzali a absolvovali tú dlhú cestu spolu s nimi. Od toho tu predsa sú zásielkovej služby a profesionálne kuriéri, ktorí všetko dokážu vybaviť za vás, spoľahlivo, rýchlo, bez starostí a za bezkonkurenčné ceny.

Dôležité informácie, ktoré sa oplatí poznať

Nezáleží na tom, či chcete poslať balík do Moskvy, Petrohradu, Omsku, Kazane alebo kamkoľvek inam na území Ruskej federácie. Nezáleží ani na tom, čo váš balík bude obsahovať. Jediné, na čom záleží, je, aby všetko prebehlo hladko a čo možno najrýchlejšie. U nás v Zaslat.cz garantujeme doručenie na ľubovoľné miesto na svete do 96 hodín. Teda vrátane Ruska a deviatich časových pásiem, ktoré touto krajiny prechádzajú.
Ako balík pošlite, je však potrebné poznať niektoré základné pravidlá. Tak napríklad – do Ruska neposielajte tabak ani alkohol, je to zakázané. Obmedzené je ďalej posielanie airsoftových zbraní, šperkov, korenia, čaju, vitamínov a hodiniek.

Rusko a colné poplatky

Pretože ruská federácia nie je súčasťou Európskej únie, je na niektorý tovar putujúci cez jej hranice uvalené clo. Týka sa to konkrétne zásielok, ktorých hodnota (vrátane dopravy) za mesiac nepresiahne hranicu 1000 eur alebo hmotnosť 31 kg. Pre tieto zásielky je výška cla stanovená na 30% z čiastky prevyšujúce limit. U zásielok s hmotnosťou viac ako 31 kg sa platí clo 4 EUR za každý kilogram navyše. Ak dôjde k vymeranie cla, platí sa tzv. Manipulačný poplatok vo výške 0,15% z hodnoty zásielky. Ak však clo a daň dohromady nepresiahne 2 EUR, neplatí sa žiadny poplatok.
Dobrá správa pre našich zákazníkov znie: colné vyhlásenie za vás vyplníme my.
Chcem poslať balík z / do Ruska so zľavou 7€ na prvý balík