12.6.2016

Zásielky a balíky do aj z Číny – poštovné

zásielky do číny

Medzi krajinami, kam doručujeme balíky, patrí Čína k tým exotickejším. Ale to ani v najmenšom neznamená, že by pre nás bola nejakú prekážkou. Naopak! Radi si poradíme so všetkým, čo súvisí s poslaním balíka do Číny alebo dodaním zásielky z Číny do Slovenskej republiky. Aby vy už ste nemuseli – veď sme Zaslat.cz profesionáli každým cólom.

Cena so zľavou


Prvý balík už od 45€

Rýchlosť


Balík doručíme do 3 dní

Jednoduchosť

task
Všetko zariadime za vás + balík poistíme!

Chci poslať balík z/do Číny

Na čo sa pripraviť pri obchodovaní s Čínou

Pretože dovoz z Číny poslednou dobou priamo prekvitá, čínsky tovar si razí cestu do našich regálov, a či niečo pomáha v rozvoji tuzemským e-shopom, potom sú to v mnohých prípadoch čínske výrobky. Preto neustále pracujeme na tom, aby sme dovoz tovaru z Číny uľahčili, ako to len ide. Pre podnikateľov totiž nie je nič otravnějšího, ako neustále vybavovanie administratívy.
Bohužiaľ, Čína leží za hranicami Európskej únie a pri komunikácii s ňou je teda nutné vopred si vybaviť najrôznejšie dokumenty. Naviac je nutné zaplatiť nejaké ďalšie poplatky, nielen poštovné do Číny – pre zásielky na hodnote vyššej ako 400 (Hong Kong a Macao), respektíve 800 čínskych jüanov (zvyšok Číny) je na všetok tovar uvalené clo. Priemerná výška dovozného cla je zhruba 17%, u kníh, novín a magazínov o niečo menej – približne 13%. Colné vyhlásenie vyplníme v Zaslat.cz za vás.
A ešte jedna informácia, ktorú sa oplatí poznať: do Číny rozhodne neposielajte tabak a alkohol, je to zakázané.
Ak posielate do Číny darček, neznamená to pre vás žiadne colné úľavy, ako je tomu v prípade posielanie balíkov napr. Do USA. Takže taká malá rada od nás znie: na to, že sa vo vašom balíku ukrýva darček, radšej príliš neupozorňujte (vyhnite sa napr. Označenie „gift“).

A čo ešte pri posielaní zásielok do Číny

Ako je to so spomínanými dokumenty? Pokiaľ posielam do Číny balík o hodnote menej ako 1000 eur, stačí priložiť komerčné faktúru a žiadne ďalšie dokumenty už nie sú potrebné. Komerčné faktúra je oficiálny dokument, kde je uvedené celé meno a adresa príjemcu i odosielateľa, jeho telefón, dôvod exportu, úplný opis predmetu, harmonizovaný tarifné kód (ak je známy), krajina pôvodu predmetu (tam, kde bol vyrobený), počet kusov, cena za kus, celková cena každej položky, počet balíčkov a váha balíka. Formulár komerčné faktúry je k dispozícii na našich stránkach, takže vystačí, keď ho len vyplníte – to za vás bohužiaľ urobiť nemôžeme.
Ak je cena zásielky vyššia ako 1000 eur, je potrebné navyše ešte vyplniť tzv. Shipper’s Export Declaration (SED).

Ako je to s dovozom? Bohužiaľ ani tu nie je úradné belko príliš zhovievavý.
V prípade dovozu balíkov a zásielok z Číny nie za účelom ich ďalšieho predaja je to o niečo jednoduchšie: potrebujete iba tzv. Číslo EORI, slúžiace na identifikáciu odosielateľa pri styku s colnými úradmi, a ďalej už spomínanú komerčné faktúru.

Ak však plánujete dovážaný tovar ďalej predávať, je potrebné si zohnať okrem vyššie spomínaného ešte jednotný colný doklad a colné vyhlásenie (ktoré za vás vybavíme my). Navyše odporúča informovať sa na stránkach Ministerstva priemyslu a obchodu o aktuálnych antidumpingových opatreniach (ktorá bráni v zaplavenie európskeho trhu lacným zahraničným tovarom) a tamtiež nájdete aj informácie o technických nárokoch, ktoré musia spĺňať určité kategórie tovaru.

Podarilo sa všetko vybaviť? Akonáhle odošlete zásielku do Číny, neznamená to, že ste sa od nej úplne odstrihli. Sledovanie zásielok do Číny je možné vďaka nášmu webu. Ľahko si tak urobíte prehľad o tom, na ktorej mieste Európy alebo Ázie sa váš balík práve nachádza a ako dlho ešte bude trvať, než dorazí do cieľa. Garantujeme vám, že na akomkoľvek mieste v Číne bude do 72 hodín od odovzdania kuriérovi. Taká rýchlosť je jednou zo zásad, za ktorými si v Zaslat.cz stojíme.

Chcem využiť zľavu 7 EUR na prvú zásielku!